88019243

88019244

09121457035

mohamadioffice

.

محروم کردن از ارث | محرومیت از ارث | وکیل ارث

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

گاهی مورث (فردی که از او مالی به ارث می رسد) به هر دلیل تصمیم می گیرد یکی یا تمام ورثه خود را محروم از ارث نماید. در حقوق  موضوعهاصولا چنین امکانی به طور مستقیم وجود ندارد هر چند راه هایی برای رسیدن به نتیجه آن هست.

از آنجا که به واسطه مرگ اشخاص حقیقی آنها دیگر نمی توانند به اداره امور خود بپردازند و به دلیل عدم وجود مادی شخص، سررشته کار آنها به دست وراثشان خواهد افتاد، قانونگذار با وضع موادی در باب وصیت این امکان را در دست اشخاص حقیقی قرار می دهد تا به وسیله وصیت حتی بعد از مرگ نیز اموری که برایشان اهمیت دارد طبق خواسته آنها پیش برود. توضیحی که از نظر گذشت ناظر به وصیت عهدی است که طی آن وصیت کننده فرد یا افرادی را برای اداره بخشی از اموال خود و نیز سرپرسستی فرزندانش پس از مرگ تعیین می کند.

در باب وصیت تملیکی نیز باید گفت: طی آن وصیت کننده حق دارد تا یک سوم از اموال خویش را به هر فردی که بخواهد منقل کند حتی اگر این فرد از افراد خانواه او نباشد.

البته بایدخاطر نشان نمود که وصیت نیز حدود و ثغوری دارد و افراد نمی توانند شرایط آن را نادیده بگیرند و هر موضوعی را در قالب وصیت برای بعد از مرگ خود در نظر بگیرند  برای مثال اگر شخصی به موجب وصیت یک یا چند نفر از از ورثه را از ارث محروم کند، وصیت مزبور نافذ نیست.

بنابراین آنچه تحت عنوان محروم کردن فرزند از ارث در باور مردم وجود دارد هیچ توجیه قانونی نداشته و علی رغم وجود این وصیت فردی که در قالب وصیت از ارث محروم شده، در طبقات ارث قرار می گیرد و به همراه وراث دیگر اگر وجود داشته باشند ، از اموال متوفی سهم الارث خود را دریافت می دارد. زیرا قواعد مربوط به ارث از قواعد آمره و مربوط به نظم اجتماعی می باشند و افراد نمی توانند به دلخواه خود و در قالب وصیت خلاف آن توافق کنند زیرا در اینصورت نظم اجتماع دچار اختلال می شود.

آشنایی به مقررات ارث | وکیل ارث | گواهی انحصار وراثت | میزان سهم الارث هر یک از طبقات و درجات ارث | دفتر وکالت تماس و مشاوره حقوقی با وکیل متخصص ارث

 

در صورت نیاز به بهرمندی از خدمات حقوقی وکلای دادگستری این دفتر وکالت و واگذاری و سپردن امور حقوقی خود به وکیل پایه یک دادگستری با این دفتر خدمات حقوقی ( دفتر وکالت ) تماس بگیرید.

شماره تماس : 88019244 - 88019243

Telegram: @dadgaran

Insta: vakil__mohamadi

Email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خواندن 730 دفعه
محروم کردن از ارث | محرومیت از ارث | وکیل ارث - 2.0 out of 5 based on 1 review

درباره دادگران حامی

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی

نادرست! ایمیل خود را وارد نمایید

دریافت اطلاعات تماس دادگران حامی

نادرست! شماره همراه 11 رقم است.