88019243

88019244

09121457035

mohamadioffice

.

صيغه| عقد موقت | متعه | صیغه موقت | نکاح موقت، ازدواج موقت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 تلفن تماس و مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری: 88019244 , 88019243

عقد موقت یا نکاح موقت و یا به تعبیر فقها متعه که در تعابیر عامیانه از آن تحت عنوان صیغه یا صیغه محرمیت یا صیغه موقت یاد می شود نوعی از نکاح و ازدواج است که در آن مدت ازدواج ذکر می شود و در صورت انقضای مدت بدون نیاز به اقدامی تحت عنوان طلاق، اثر ازدواج و محرمیت و نکاح خودبه خود منقضی می شود. (قانون صیغه و قانون ازدواج موقت)

در این نوع ازدواج (عقد موقت) ذکر مدت عقد و مبلغ مهریه، شرط صفت عقد است و در غیر این صورت عقد باطل است.

در ازدواج موقت (صیغه موقت) در صورت فوت هریک از طرفین، زن یا مرد از یکدیگر ارث نمی برند حتی اگر شرط شود، پس شرط توارث و شرط ارث بردن ضمن عقد نکاح موقت نافذ نیست (باطل است).

در ازدواج موقت اصولا مرد مکلف به دادن نفقه و هزینه های زندگی زن نیست، با این وجود اگر شرط شود آن شرط لازم الاجراست به عبارت دیگر در صورت سکوت طرفین در عقد، زن مستحق دریافت نفقه نیست ولی در صورتی که ضمن عقد شرط شود مرد باید نفقه بپردازد.

ثبت نکاح موقت و رسمیت بخشیدن به آن الزامی نیست مگر اینکه طرفین شرط کرده باشند یا صاحب فرزند شوند، در این صورت هریک از زوجین می تواند دیگری را ملزم به ثبت عقد موقت بنماید.

عدم ثبت نکاح موقت برخلاف نکاح دایم جرم نیست.

در نکاح موقت، طلاق وجود ندارد و انحلال آن یا به بذل مدت از طرف مرد است یا به انقضای مدت، البته ضمن عقد طرفین می توانند شرط نمایند که زن نیز حق بذل مدت داشته باشد.

در صورت نیاز به بهرمندی از خدمات حقوقی وکلای دادگستری این دفتر وکالت و واگذاری و سپردن امور حقوقی خود به وکیل پایه یک دادگستری با این دفتر خدمات حقوقی ( دفتر وکالت ) تماس بگیرید.

شماره تماس : 88019244 - 88019243

Telegram: @dadgaran

Insta: vakil__mohamadi

Email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

خواندن 494 دفعه
صيغه| عقد موقت | متعه | صیغه موقت | نکاح موقت، ازدواج موقت - 3.0 out of 5 based on 1 review

درباره دادگران حامی

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی

نادرست! ایمیل خود را وارد نمایید

عضویت در خبرنامه پیامکی

نادرست! شماره همراه 11 رقم است.